Вистава пластових пам’яток

В днях від 13.ІІІ. до 27.ІІІ.1938 р. відбулася у Львові Вистава Пластових Пам’яток, при Музею Наукового товариства ім. Т.Шевченка у Львові, приміщена в шести великих кімнатах Дому Українських Інвалідів при вул. Потоцького 48/1…

…З цієї самої організацийної карти орієнтуємося в розміщенні сталих пластових таборів. Найбільше організовано ці табори в Карпатах. Найбільші таборові осередки були у… Сокіл б. Підлютого…

…Посередині – Ексц. Митрополит Шептицький серед пластунів в таборі на Соколі. На грудях у Нього пластовий хрест вдячности за велику любов та добродійства для української пластової молоді…

…Життя в таборі на Соколі зачинали пластуни вислуханням Служби Божої та посвяченням таборових домівок… А ось тут “недільний ранок застав пластунів з табору на Соколі під церквою в Ясені” (12 км від табору), де прийшли таборовики вислухати Богослуження…

…Ось пластунки в таборі на Соколі носять бальки на будову землянки; кожна з них несе частину тягару, що припадає на силу її волі та рук; цю нову, пластову душу кують у спільному труді та невигоді… Пластуни в таборі на Соколі, у спільному ряді, під гарячими проміннями сонця нівелюють таборову площу, одні копають і бігують, інші возять землю тачками. На иншій знимці бачимо при подібній праці пластунок; а сонце гріє і мов говорить:

“дам я вам молодість свіжу, щоб не злякали вас труди”.

Але не тільки юнаки та юначки ставали до фізичної праці; її не цуралися теж і сеніори. На одній знимці бачимо їх при різанню й рубанню дров: силу треба виробляти й плекати, щоб не заниділа.

…У третій кімнаті цього відділу маємо модель табору на Соколі у мірилі 1 : 100. Модель зладжений з усіма найменшими подробицями…

Вперше передруковано в журналі “Пластовий Шлях”

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.