Винницький В. Тайний Пласт в Дрогобичі

…Пластові зустрічі в Уричі, Бубнищі, Соколі та інші прогульки, як до Нагуєвич, залишились мені у пам’яті, бо вони вимагали від кожного з нас не тільки великої уваги, витривалости і обережности, щоб часом безпотрібно не впасти в неприємну ситуацію з поліцією чи шкільною владою.

Пластова Зустріч цілого Пластового Уладу в 1925-26 роках на Соколі була для нас великим поштовхом до дальшої праці. Ми там перший раз побачили нашу пластову зорганізованість і силу. Ми мали можність запізнатись з пластунами з інших міст, взяти участь у веселій Пластовій ватрі і скористати з практичного пластування.

На превеликий жаль ми не могли бути до кінця Зустрічі. Польській поліції хотілось зробити провірку Зустрічі. Чогось шукали. Наказ Команди Зустрічі був короткий: “Хто чує себе непевним, негайно опустити Сокіл…”. Дійсно за кілька хвилин нас там вже не було. Лісом і полями ми півбігом, оминаючи більші оселі, як Перегінсько, прямували до стації в Брошневі. Під сам вечір обезсилені майже по семигодиннім марші, ми подумали відпочити. Але в наших наплечниках не було вже чим поживитися, тож ми попрямували до найближчого приходства.

Там ми трохи відпочили, помились і скористали з української гостинности. Квасне молоко і пшеничний хліб були для нас немов “манною”. Ми довго там не задержувались, бо перед нами ще була далека дорога. Ми пішли до стації перед Брошневом, там прийшлось нам чекати кілька годин на поїзд, і аж над самим раном ми приїхали до Дрогобича, а звідсіль ледве долізли додому…

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.