Згадуючи друга Пінокіо – Юрія-Василя Нестора

Посмертна згадка – Юрій Василь Нестор (7 березня 1936 – 16 серпня 2017)

Не давно до мене дзвонив мій друг, Нестор Яворський з Мельборну (пластун, член куреня “Карпатські Орли”) та згадав що ще нічого не було поміщено у “Вільній Думці” про вищезгаданого покійного пластуна, члена куреня “Брати Моуглі”.

По короткій дискусії я згодився за це взятися, бо варта описати, поза пластовим колом, про людину, котра посвятила багато свого життя для добра Пласту та Українців в Австралії (головно в Аделаїді) як рівно ж на нашій батьківщині.

Юрій Нестор (пластове псевдо – “Пінокіо”) був членом пластового куреня-плем’я “Брати Моуглі” (БМ) який був заснований в Австралії, в Сиднеї – 1951 р. Юрій вступив до БМ в Січні 1977 р. і став одним із кількох членів нашого плем’я в Аделаїді.

Наступні біографічні дані про Юрія Нестора були поміщені в 50-ти Літньому Ювілейному Виданні (1951-2001) історії Плем’я “Брати Моуглі”:

Ступінь в Пласті: пластун-сеніор керівництва

Праця у Пласті: До Пласту (УПН) вступив у 1946 році в Реґензбурсі, Німеччина; учасник-організатор багатьох вишкільних, ювілейних і міжнародних пластових таборів; член КВ 2 ступеня новацтва і юнацтва; впорядник, гніздовий УПН; впорядник і звязковий УПЮ; скарбник, господар, станичний і голова Ради Станиці Аделаїда; Голова КПВ; репрезентував Україну на Скаутському Джемборі у Філіпінах 1959 року; учасник КУПО в США 1991 року; має пластові відзначення, але не признається до них. Взяв участь у вишкільному таборі у Славську в Україні 1991 р. У 1993 році брав участь у підшуканні місця для проведення”Лісової Школи” в Україні.

• Праця: Членство в Українських Організаціях: Активна участь в українському церковному і громадському житті; голова Контрольної Комісії, скарбник Української Громади Південної Австралії; 10 років Скарбник Сестринства УКЦеркви в Аделаїді; Директор Кредитівки “Говерля”. Зафундував новий Український Національний Прапор який урочисто передав Пластовій Станиці у Львові 1-го Листопада 1991 року на центральній площі міста.

На похороні покійного Юрія Нестора, 21-го Серпня 2017, прощальне слово над гробом висловив пл. сен. Василь Лабаз (БМ), його Курінний брат та друг в Аделаїді. Його слова доповнять повище згадані дані.

“Горем прибита родино покійного – Юрія Василя Нестор. Дорогі Рома, Юлю, Галю, Зеню. Зяті: Діно і Лі. Внуки: Павло, Едвард і Вілям. Всечесніші отці, жалібна пластова родино, жалібна громадо!

Відійшов на Вічну Ватру визначний пластовий і громадський добродієць, пластун сеніор керівництва, Юрій Нестор (псевдо “Пінокіо”). Господь Бог покликав його до себе, де нема болюю ні печалі ні журби – тільки життя вічне. Пластова родина молиться щоб Господь дав покійному царство небесне.

Покійний друг Юрій був членом плем’я “Брати Моуглі” – записався в історії пласту та історії нашого суспільства в Австралії, зокрема в Аделаїді. Довголітній виховник і станичний. Покійний Юрій з дружиною Ромою виховали свою родину в пласті. Друг Юрій дуже любив Пласт від початку коли вступив до цеї організації та до кінця свого життя.

Мені є трудно висловити всі мої спомини про покійного, але подам ці які він вважав що були дуже важливі, а це любов до Бога і України. Пласт був його “Гордість і Мрія”.

• 17-го до 26-го липня, 1959 році, Головна Пластова Булава доручила пластунам в Австралії перебрати репрезентацію на 10-му Скавтському Джемборі на Філіппінах, себто в “сусідстві” Австралії. Делегацію очолив друг пл. сен. Євген Барановський, а в склад її увійшли старші пластуни: Юрій Нестор з Аделаїди, Ігор Осідач з Мельборну і Богдан Білинський із Сіднею.

• Після проголошення Незалежности України, 24 серпня 1991 року, друг Юрій Нестор відбув поїздку в Україну на зустріч з пластунами у Львові та його родиною в місті Дрогобичі. Зі собою повіз посвячений Український прапор з Аделаїди, щоб передати станиці у Львові на руки Богдана Генеги. Мав велику гордість що ніс цей прапор на дефіляді у Львові.

• У 1994 році була збірка на відродження “Сокола” (пластова оселя-музей в Україні), та збірка називалася “Клич Сокола”. Станиця Аделаїда отримала подяку за пожертви. Подяка: “Дякуємо всім пластунам Австралії, а зокрема пл. сен. Юрію Нестор, Брати Моуглі, за проведену збірку коштів. Ваша активність дає підстави сподіватися що відбудова Сокола, стане дорогою справою для всіх пластунів світу.” Др. пл. сен. Ортест Гаврилюк, Чорноморець, провадив фонд Сокола та звернувся до пластової станиці Аделаїди за поміч. Друг Юрій Нестор радо допоміг.

• Друг Юрій відбув п’ять подорожей в Україну. Мандрував по областях та запізнався із багатьма пластунами. Він брав участь на КУПО. 10-24 серпня 2012 році, поїхав на святкування 100-річчя Пласту в Україні. Передав від пластової станиці Аделаїди фінансову допомогу на проект “Світлиця Дрота” на відбудову Сокола.

• У 2015 році знову передав від станиці Аделаїди фінансову допомогу на відновлення Сокола. Проекти були: впровадження водяної системи та дороги. Друг Юрій довгий час працював фізично над цими проектами.

Молодь, котра виросла в Українському суспільстві і належала до Пласту повинна бути горда і вдячна що мала між собою людину яку називали братчиком і другом. Ця людина була Гніздовим 1-го гнізда УПН “Карпатський Світ” та зв’язковим 5-го куреня УПЮ імені Тараса Чупринки. Станиця втратила талановитого пластуна Юрія Нестора!

Велика радість друга Юрія була у 1966 році, коли пластова станиця Аделаїди закупила площу “Бескид”, у “Ловер Гермітаж”. Друг Юрій вложив багато праці при розбудові цієї площі та за його каденції як станичного були упорядковані “Кулиби”.

Від пластової родини в Аделаїді і Австралії та в Україні, складаємо попдругам Ромі, Юлі, Галі і Зені, зятям: Діно і Лі та внукам Павлові, Едвард і Вільям найглибше співчуття у втраті найдорожчого мужа, батька, тестя і діда, бл. пам. пл. сен. Кер. Юрія Нестора. Також складаю співчуття від моєї родини, від себе та плем’я “Брати Моуглі” та куреня “Степові Відьми”.

Покійний Юрій спочивчє разом зі своїми братами “Моуглі”, одної крови, Богданом Соловієм і Омеляном Слободяном.

Місто Дрогобич втратило одного із своїх кращих синів!

Тихо спи друже, без тривог, бо з тобою є Бог! Нехай ця Австралійська земля буде тобі легкою.

СКОБ, Вічная Пам’ять!

*    *    *

Це лише один приклад патріотичного серця нашого покійного друга!

Так як ви бачите з його короткого життєпису, наш дорогий друг і курінний брат Юрій Нестор, БМ, – Пінокіо жив для Пласту та України і взірцево дотримувався до головних пластових завдань: Любити Бога і Україну та Помагати Другим.

Кінчаю цю згадку словами прощальної пластової пісні: “Ніч вже йде, за верхом ясне сонце давно вже зайшло, Тихо спи, без тривог, Тут є Бог, З нами Бог!

Спи, Друже – спи, про волю й долю батьківщини та Пласту сни.

СКОБ!

З Моуглівським привітом – МИ З ТОБОЮ ОДНОЇ КРОВИ !

Олег Островський, БМ – Хаті

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.