Табір пташат «Як гарно все придумав Бог!» 2017

24-30 червня 2017 р. у неймовірно гарних краях, на землях, подарованих митрополитом Андреєм, на пластовій оселі Сокіл відбувся табір пташат «Як гарно все придумав Бог!». Учасниками табору стали 24 родини (29 батьків і 40 дітей віком від 1 до 10 років).

Кожний ранок на таборі розпочинався веселою руханкою, щоб дати можливість пташаткам прокинутись зі сну. А тоді вже в програмі були відкриття дня та молитва, сніданок і заняття. Після обіду діти мали пообідній сон, щоб потім знову продовжити заняття. А по вечері проводились різноманітні вечірні програми до теми дня. У неділю відбулася Свята Літургія у капличці св. Юрія, що збудована на пластовому таборі-музеї «Сокіл». Вже другий рік духовну опіку надає отець Василь з церкви у с. Ясень.

Сім днів творення світу гармонійно влилися у програму табору, де кожного дня пташата творили світ навколо себе. Кожний день був днем творення світу за біблійними історіями, і усі заняття були пов’язані довкола теми дня. Наприклад, у день, коли Господь творив воду, землю і рослини, проводились водні естафети із надувними кульками, наповненими водою, виловлюванням з води «рибок», перенесенням води у долоньках. Дуже цікавими стали для пташат досліди із ґрунтом, експеримент із виверженням вулкану та магнітними пляшечками, а ввечері усі учасники у костюмах прибули на Бал Рослин, де під музику Чайковського «Вальс квітів» представляли свої фантастичні костюми.

У день створення небесних світил на терені табору батьки встановили сонячний годинник, за яким пташатка могли спостерігати час дня і споглядати, як падають тіні. А ввечері відбувся неймовірний театр тіней, де старші діти зіграли казку для маленьких пташат про Сонце та його дітей-планети. У день, коли Бог творив ссавців і плазунів, діти мали захоплюючу теренову гру про тварин. Батьки організували цікаві завдання, де пташатка перевтілювались, наприклад, у ящірок, і повинні були проповзти через переплетені шнури. Або подолати смугу перешкод для лева, перестрибуючи підвішані обручі. Вечірня програма захопила усіх чудесними виставами про тварин з різних кліматичних зон, які організовували і презентували усі родини. У день творення людини діти мали незвичайне завдання відмалювати себе у повний зріст. На вечірній програмі усі родини провели незабутній вечір із спільними забавами цілими родинами.

Для наймолодших пташаток була розроблена окрема програма, у якій враховано специфіку раннього віку. Так, до прикладу, малята мали багато занять з дрібної моторики, малюючи пальчиками, пересипаючи крупи, сортуючи фасольку, складаючи кружечки по кольорах. На терені були розміщені активності з водою, змайстровані одним із татів, де малюки проводили дуже багато часу, переливаючи воду через лійки та відерка, насипаючи піску та збираючи м’ячики у ситечко.

Неможливо недооцінити участь у програмі батьків, котрі взяли на себе величезну частину організації та проведення табору. Так, окремі батьки, котрі були виховниками пташачих гніздечок та новацьких роїв, ретельно розробили та провели програму ройових сходин відповідно до теми днів. До прикладу, коли темою дня були небесні світила, батьки чудово підготували заняття з дітьми про планети Сонячної системи, разом виготовили її модель, створили зоряне небо, а також провели досліди із творення сонячних фотографій. У день творення тварин батьки підготували захоплююче заняття із виготовлення масок різних звірят, які діти потім використали у своїх вечірніх програмах. А одного дня організувались тільки тати і провели веселі естафети на тему риб, де діти мали завдання закинути корм у пащу акули, виловити ікру та проплисти між палицями-водоростями.

У вівторок 27 червня на табір завітали до нас гості – діти з Луганська, котрі відпочивали неподалік, та троє воїнів, які захищали Україну і тепер проходять курс реабілітації у Карпатах. Пташатка приготували для них подарунки – кожен відмалював ручку і разом з батьками підписав для хлопців побажання. Також гості мали можливість подивитись, як проходять заняття на пластовому таборі, оглянути терен табору та музей, послухати історію Соколу.

Назагал табір пройшов у дружній, завзятій та невимушеній атмосфері, наповненій сміхом, співами та неймовірною підтримкою один одного. Дякуємо усім, хто допоміг провести цей табір і залишити незабутні спомини, гарний настрій та багато нових умінь!

Табір пташат Станиці Львів

Інформацію подав: пл.сен. Іван Смик, ЦМ

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.