“Ще коли дерева говорили” – табір пташат Станиці Львів

Вже традиційно пташачий табір Станиці Львів 2018 року відбувся на пластовій оселі “Сокіл” – благодатних землях Митрополита Андрея Шептицького. І темою, яку ми обрали для маленьких допитливих пластунів став ЛІС – чудова нагода розглянутись довкола, ближче пізнати дерева, що ростуть поруч, квіти і трави під ногами, прислухатись до співу пташок та сюрчання коників, а ще дізнатись, яких звірів можна зустріти у Карпатах, і як вберегти ліс від знищення.

Отож, час на таборі – дивовижний, бо тоді навіть дерева розмовляють, і власне вони нашепотіли малим пташатам, що ліс може зникнути, бо багато людей не дбають про нього і не вміють любити природу. Тож щоранку учасники табору у дуплі дерева отримували особливе завдання, яке потрібно було виконати, щоб краще пізнати природу довкола та допомогти старому лісу. А в кінці дня кожен у своєму мішечку знаходив скарб – маленький подарунок вдячності від високих мовчазних дерев.

У перший день малі дослідники запаслися лопатками і лійками та разом з батьками висадили на Соколі з десяток дерев, а окрім того ще кожен у свій невеличкий горшечок посадив квітку, яку згодом забрав додому, щоб і далі доглядати. Наступного дня пташата з величезною цікавістю досліджували та експериментували з ґрунтами – адже скільки цікавого можна побачити нижче, під землею, що поросла травою. Ось тобі і глина, і пісок, і гравій. І кожен шар ґрунту важливий, бо має своє призначення. Виготовили дендраріум, розглянули хробачків та жуків, і склали цілу колекцію різних ґрунтів.

Наступні дні пташата пізнавали тваринний світ лісу. Ми змогли зловити чудовий сонячний день до теми риб, щоб забавлятись з водою і провести неймовірно веселі водні естафети. Тут навіть батьки бавились, як діти! Мокрі, брудні, але щасливі! А ввечері всіх чекало пташине телебачення, де кожне гніздечко мало свій виступ у телепередачі. Звірі стали наступними нашими фаворитами, і у тереновій грі пташата дізнались, як цікаво природа поєднала їх між собою. А на вогнику кожен міг перевтілитись в улюбленого звірятка. Останніми у цьому списку стали комашки – улюбленці усіх пташат, адже їх можна шукати у траві, досліджувати через лупу, несподівано знайти на віконній рамі чи у щілинах дерева, зустріти на воді та квітах.

А ще як смачно готувати комашині смаколики і ввечері пригощатись ними на Комашиному балу! Усі – і діти, і дорослі, – на якийсь час стали неймовірними комахами, кожен прекрасний і неповторний у своєму образі!

На закінчення вечора, при свічках та лунанні таборової колискової, пташата майже заснули на руках у батьків, притулившись до мами чи тата і втихомирюючи у серці щасливі таборові дні.

Вже традиційно пташачий табір Пласт Львів 2018 року відбувся на пластовій оселі "#Сокіл" – благодатних землях…

Geplaatst door Сокіл – пластова оселя op Dinsdag 21 augustus 2018

Величезна подяка усім без винятку батькам, які цього року були ще дужче організовані та активні. Кожен добре розумів свою роль і чудово працював у команді. Програма була розписана чітко і по хвилинах, але при потребі (зміна погоди наприклад) батьки гнучко і легко її змінювали відповідно до теми дня. Батькам на пташачому таборі випадають особливі випробування, адже окрім власних дітей ще є програма, де ти відповідальний за всіх інших. Була відчутна велика підтримка один одного, розуміння ситуації і долучення у той чи інший спосіб при найменшій потребі.

Атмосфера табору цьогоріч була особливо теплою, наповненою піснями, сміхом, дружніми батьківськими посиденьками для підсумку та планування наступного дня, величезним бажанням творити для дітлахів і допомагати їм зростати у пластовому товаристві, гартуючи силу духу і здобуваючи нові вміння. Трьом пташатам на таборі були по’вязані пташачі хустки і вони були прийняті до пластового гурту. Також відбулось заприсяження пл. сен. Ганни Талденко (ст. Бровари)

Висловлюємо щиру вдячність за підтримку та фінансування у проведенні пташачого табору ст. Львів та Львівській міській Раді.

Нехай усіх благословить Господь!

Інформація про табір:

Провід:
Комендант – пл. сен. Софія Нагірна, L
Заступник коменданта – ст. пл. Христина Ковтун, ЛМ
Керманич програми – Оксана Стефюк
Бунчужний – пл. сен. Олекса Талденко, ВЛ
Писар – пл. сен. Марта Талан
Інтендант – ст. пл. Іванка Гаврилко, ЧХ
Лікар – пл. сен. Юрій Наконечний, ЛЧ

Кількість учасників: родин 23, дітей 39, дорослих 29. Разом 68 осіб.

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.