Д. Про цегорічні табори

Від кількох літ число учасниць таборів зростає і в пластунок видно зацікавлення та любов до таборового життя. Це в курінях юначок. Гірше представляється справа у ст.пластунок, а особливо поза Львовом.

Зацікавлення таборництвом у них немає. Причиною тут це, що ст.пл-ки не доцінюють пл. виховання. Вийдуть з уладу юнацтва і уважають себе досконалими під кожним оглядом пластунками і зовсім непотрібним істнування У.У.С.П. Забувають вони, що в уладі старших починається для них найкращий час пластування. Завдання їх працювати тепер як впорядниці, звязкові та інструкторки, виховувати молодше покоління, виробляти їх характери, передавати знання. До цего кожна ст. пластунка мусить бути приготована через солідну працю над скристалізуванням своїх поглядів на ріжні питання життя. Мусить вона мати і фаховий пластовий вишкіл. Деж цего взяти? Дійсно, хто не старався сам шукати відповіди, читати, вчитися, не дістав цего на інструкторських курсах, бо таких в нас немає. Такі курси – це найбільше болючі потреби нашого пл. уладу, дівочого і мужеського. І в нинішніх відносинах одиноким таким курсом можуть бути в нас інструкторські табори. Особливо цего року побіч обласного інстр. табору типу Б неминучою потребою став інстр. табор для ст. пластунок та команди курінів юначок.

Конечний він для виховання пластунок та для спрямування нашого таборництва на властиві шляхи. Бо майже в кожнім куріні є вже бодай кілька пл-ок, які були принайменше на однім обласнім таборі типу Б. І вони хотілиби дістати в таборі щось нового для себе, а не маючи цего, стараються бодай передати загалові куріня це, що набули в таборах. І починають в нас появлятися проєкти безліч курінних таборів, які мають місце і членів, тільки недостає їм інструкторок. А це найважнійша частина табору, це провід, серце табору. Що може передати учасниця табору типу Б пластункам в такімже самім таборі? Бо передати все в тих самих розмірах годі, значить пере­дасть менше, але це вже буде дуже мало.

Беручи під увагу ці явища, “Ті, що греблі рвуть” організують цего року обласний інстр. табор типу А крім табору Б. Табор А для ст. пл – ок та юначок, що вже відбули табори Б. Оба табори будуть на Соколі. Програми та інструктори для обох таборів инші. Табор Б з такою програмою як дотепер, лише з деякими уліпшеннями. В таборі А всі предмети будуть подавані в обсягу іспиту вмілости. В програму табору входять виклади та вправи предметів трох пл. іспитів, а також реферати на тему ідеольоґіі та історії українського і чужих уладів, дальше організація та виклад про орга­нізування та адміністрацію пл. частин і таборів, а та­кож инших непластових товариств, методика пл. вихо­вання теоретично і практично (покази взірцевих сходин, прогульок, ігор і забав). Члени табору А крім своїх вечірних гутірок будуть могли прислухуватися гутіркам обласного табору типу Б.

Подаємо загально програму таборів, щоби пластунки могли ще тепер дати в статтях до М. Ж. свої замітки чи завваги. В найближчих числах М. Ж. буде подана література до викладів та вправ в таборі А та теми гутірок табору Б, щоби учасниці таборів могли приготовитися чи зголосити опрацьовання котроїсь гутірки.

Докладнійше буде все в обіжниках, а тепер при­готовляйтеся ще до таборів, щоби літо не заскочило Вас в зимовім сні, а прийшло по весняних поривах та змаганнях до життя і краси.

Джерело: Молоде життя. – 15 лютня 1929. – Ч. 2 (60). – С. 8.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.