Бєляєв А. Казка про Шовкову Землю

Шовкова Земля – це твоя держава, Батьківщина.
Багато мостів треба перейти на шляху до неї,
багато підступів подолати, багато перепон…

Це слова з нашої таборової посвідки. Цю думку ми закладали у концепцію на­шого гніздового табору. Слідуючи пози­тивному прикладу героїв минулого, ми робили свої перші подвиги протягом скла­дних, неймовірно насичених одинадцяти днів, коли на нашій щоглі висіли два величезних прапори, надихаючи і підтри­муючи нас у скруті.

Щонайменше 15 осіб вклали у підго­товку і проведення цього табору свої час, сили і душу. Вони можуть і мають собою пишатися.

“Приблуди горобиної ночі” – істоти витривалі і безстрашні. А після духовної настанови, яку нам перед табором подав отець Михайло Димид, нам хоч у вогонь, хоч у воду… Що там якийсь поламаний автобус, домовимось за інший! Що нам п’ять годин дороги, якщо попереду – самостійне життя і пригоди серед сивих гір, в самій душі Пласту – на Соколі. Табір став суцільним відкриттям. Стар­шина відкрила для себе гніздо, як гніздо, адже лише на таборі окремі рої вперше зблизились, подружилися. Ми відкрили для себе, що наше новацтво може півтори го­дини зацікавлено слухати, чи то про Бай­ду, чи про мавок та мольфарів. Ми відкри­ли для себе, що можна за табір вивчити з півтора десятка пісень і ще з десяток під співувати. Новаки ж відкрили для себе спра­вді серйозний впоряд з братчиком Гладіа­тором. Кожен особисто відкрив у собі друге дихання під час надскладного траверсу за­харащеної молодняком гірської вершини. Дехто відкрив для себе необхідність виби­рати щодня першуна “від товариства”, коли від одного рішення могло багато чого за­лежати, а дехто вперше відкрив для себе двері намету, коли, будучи обраним першуном, отримав право переночувати на лоні природи.

Росіяни кажуть “в тесноте, да не в обиде”, – це про нас. Сокіл поки зама­лий для двадцяти трьох новаків і дев’яти членів проводу. Проте усі побутові нега­разди вдавалося подолати, бо не було ради.

Попри побутові проблеми нам вдало­ся цікаво промандрувати усіма епохами української державности. Ми знайомилися з новим тереном і обирали назви табо­рових роїв за часів Руських, будували пластову січ разом із Запорожцями, мі­рялися силою та спритністю, змагаючись в часи Богдана Хмельницького, слухали легенди про карпатських істот від само­го Довбуша, навколішки перед стягом зі зброєю в руках складали присягу січово­го стрільця. Новаки замінили провід в день, присвячений отаманщині, бавилися в триетапну теренівку, відчуваючи себе вояками УПА. Врешті, ми співали пісень, грілися, передаючи по колу дві менашки з чаєм, намагаючись взяти усе найкраще від Революції. Це не був класичний історичний комплекс “від Самотулки”. Ми провели “Сторожів рідного вогнища” так, як, відчували, сподобається нашим нова­кам.

До таборових родзинок можна відне­сти: страйкбольний автомат і вправи у стрільбі, вареники з чорницями та голубці, заняття з гопака та регбі на Остодорі, феєрверки після вогників і намет, де но­чували першуни дня. Саме вони створи­ли неперевершену атмосферу табору, яку новаки запам’ятають надовго.

Для себе ми, виховники, зробили ви­сновок: жоден інший новацький табір не замінить виховного впливу табору гніздо­вого, де є лише рої, їх виховники та при­ятелі гнізда. Особисто я хочу мати гніздо­вий табір і наступного року, бо я відчув, що мої новаки стали пластунами на всі 100, нарешті усвідомили себе в Пласті.
Звісно, треба багато над чим працю­вати. Смішно робити табір такого розмі­ру за 6 тис. гривень, треба вирішувати багато питань з гігієни та транспорту. Спробуємо більше залучати батьків, мо­жливо, знайдемо комфортнішу оселю, встигнемо розробити таборову книжеч­ку, співаник, візуальні матеріали. Вірю також, що нам вдасться організувати бо­дай одну екскурсію…

Праці повно! Проте успіх цьогорічно­го табору однозначно додасть нам впев­неності й ентузіазму.
Готуйсь! Перемога або смерть!

Учасники табору "Казка про Шовкову Землю"
Учасники табору “Казка про Шовкову Землю”

Джерело: ч. 2 (4), вересень-жовтень 2005 р., “ВОГНІ”

*   *   *

“Шовкова земля” – новацький табір

"Шовкова земля" - новацький табір
“Шовкова земля” – новацький табір

10-20 липня в пластовій оселі “Сокіл” біля с. Гриньків Рожнятівського р-ну Івано-Франківської обл. відбувся табір гнізда УПН ч.9 “Приблуди горобиної ночі” (Львів).

Програма табору базувалася на історичному ігровому комплексі (ІІК) “Захисники рідного вогнища”. В таборі взяли участь 23 новаки, які також опрацювали кілька новацьких вмілостей. Особливістю були і щоденні заняття спортом, зокрема бойовим гопаком.

Комендантом табору був ст. пл. скоб Тарас Гривул, ОЗО, заступником коменданта з програми – ст. пл. Андрій Бєляєв, ОЗО, бунчужним – пл. розв. Тарас Павлів (курінь УПЮ ч.1 ім. Короля Данила), писарем – пл. уч. Марта Кузьмяк (курінь УПЮ ч.6 ім. Лесі Українки).

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.